Exhibitions » Exhibitions » New Selection from Elgiz Collection

New Selection from Elgiz Collection

Exhibitions

David LaChapelle

Elgiz Müzesi yeni seçkisini sundu… Müzenin süreli sergi alanında dönemsel olarak yenilenen koleksiyon seçkisi bu sefer David LaChapelle, Alex Prager, David Salle, Eric Fischl, Gilbert & George, Guillermo Mora gibi birçok sanatçının eserini izlemeye sunuyor.

Yeni seçki tek bir eser türüne yoğunlaşmaktansa, video, figüratif tablolar, fotoğraf, heykel ve enstalasyon işlerini bir araya getiriyor. Seçkide, müzeye de girer girmez göze çarpan David LaChapelle’in Uma Thurman, Gossip (Uma Thurman, Dedikodu) adlı eseri öne çıkıyor. Hiperrealist öğelerle öne çıkan LaChapelle fotoğrafları, bu sefer Uma Thurman’ı ele alıyor. Thurman’ın kırmızı ruju ve renkli gözleri müze girişinde ziyaretçiyi karşılıyor.

Müzenin yeni seçkisinin diğer parçası, Oleg Dou’nun Goat (Keçi) adlı eseri ise bir insan yüzünün fotografik görüntüsünün bilgisayar programını uygulayarak değiştirilmiş bir şekilde oluşturulmuş hali. Dou yine ilhamını 19. yüzyıl geleneği olan çocuk cenaze portrelerinden almış. Bu eserinde de bir çocuğun üzerine kostüm giydirilerek, hazır ve ince detaylara dikkat edilmiş halini sunuyor.

Seçkide Türk sanatçıların da eserleri yer almakta. Şenol Yorozlu’nun eserleri yeni sentezler, yeni buluşlar yakalarken, ziyaretçiye yeni keşfedilesi detaylar sunuyor. Sergide Azade Köker, Volkan Diyaroğlu’nun eserlerini de görmek mümkün.

Elgiz Koleksiyonu’ndan bu yeni seçkide eserleri bir araya gelen sanatçılar; Alex Prager, Alp Tamer Ulukılıç, Azade Köker, Bedri Baykam, Clara Montoya, Çağdaş Erçelik, Çerkez Karadağ, David LaChapelle, David Salle, Eric Fischl, Gilbert & George, Guillermo Mora, İbrahim Koç, İdil İlkin, Julian Opie, Kezban Arca Batıbeki, Liam Gillick, Lisa Ruyter, Luca Zampetti, Luis Vidal, Maren Krass, Mateo Maté, Matthew Monahan, Mustafa Karyağdı, Neriman Polat, Oleg Dou, Peter Bonde, Ray Harris, Sean Henry, Şenol Yorozlu, Tuncay Deniz ve Volkan Diyaroğlu.

Oleg Dou

Tuesday- Wednesday- Thursday- Friday
Saturday
Closed on Sunday - Monday and public holidays.
Drag View Close play
Support Us

Support Us Membership Categories

Subject You Want To Get Information About