Exhibitions » Exhibitions » Alienation/Transfiguration

Alienation/Transfiguration

Exhibitions

Yabancılaşma/Başkalaşma, 20. yüzyıl ve sonrasında ortaya çıkan ve belirginleşen bir insanlık problematiği. Bilim ve analitik düşüncenin gelişmesi ile alışılagelmiş birtakım değerler ve inanç sistemleri yok olmaya yüz tutmuş, sonucunda ise o zamana kadar uyumla birlikteliğini sürdürmüş şeylerin bir kopuş, parçalanma ve bölünme sürecine girmesine sebep olmuştur.

İnançlar ve değerler, bu sürekli değişen dünya düzeninde, insanın da ister istemez düşünsel boyutta bir yabancılaşma/başkalaşma sürecine girmesine sebep olmuştur.  Sürekli bir değişim ile karşı karşıya olunan bu dünya düzeninde, her türlü durağanlık sistemin dışında kalmaya mahkumdur.

Bu seçkide yer alan eserleri incelerken, izleyici yabancılaşma/başkalaşma sürecine sürükleyen bir bilgi bilmecesinin içinde buluyor kendisini. Her sanatçı, eserinde gerek değişik malzeme kullanımları, gerek kendine özgü önerileriyle, kendi yabancılaşma sürecine izleyiciyi de davet ediyor.

Sergide yer alan sanatçılar; Anne Wölk, Arslan Sükan, Aslı Torcu, Azade Köker, Bedri Baykam, Bengü Karaduman, Burcu Yağcıoğlu, Burhan Doğançay, Daniele Buetti, Danielle Kwaaitaal, Donald Baechler, Doug Aitken, Erdoğan Zümrütoğlu, Fausto Gilberti, Günther Förg, Hakan Onur, Hale Tenger, Hande Şekerciler, İhsan Oturmak, Jack Vanarsky, Johannes Wohnseifer, Kezban Arca Batıbeki, Loris Cecchini, Murat Germen, Mustafa Kula, Mustafa Pancar, Orhun Erdenli, Özlem Günyol, Paul Hodgson, Pınar Yolaçan, Piero Gilardi, Pieter Ombregt, Robert Gligorov, Roger Weik, Roman Lipski, Şenol Yorozlu, Şükran Moral, Volkan Diyaroğlu, Xavier Veilhan, Yaşam Şaşmazer ve Yüce Karacagil idi.

Tuesday- Wednesday- Thursday- Friday
Saturday
Closed on Sunday - Monday and public holidays.
Drag View Close play
Support Us

Support Us Membership Categories

Subject You Want To Get Information About