Exhibitions » Terrace Exhibitions » Horizon Line

Horizon Line

Exhibitions

Elgiz Müzesi, 17 Haziran 2015 itibariyle Maslak’ta heykelsi binaların arasında etkileyici bir görsellik sergileyen Teras Sergileri’nin yedincisini ‘Ufuk Hattı’ temasıyla sanatseverlere sunuyor. Bu seneki teras sergisinin geniş tematik çerçevesinde ufuk açan işleri olan dört farklı kuşaktan otuz dört sanatçıyı bir araya getiriyor.

Heykeltıraşların başvurularını değerlendiren Danışma Kurulu, Seyhun Topuz, Rahmi Aksungur, Nilüfer Ergin, Haşim Nur Gürel ve Can Elgiz’den oluşuyor. Bu sene misafir kurul üyesi olarak AICA Türkiye Başkanı ve Cumhuriyet Gazetesi’nin kültür-sanat editörü Evrim Altuğ katılıyor. Sergi kataloğunda, Dünya heykel sanatının konumu ve Teras Sergileri’nin Türkiye heykel sanatının gelişimine desteği Haşim Nur Gürel ve Evrim Altuğ tarafından ele alınıyor.

‘Ufuk Hattı’ teras sergisinde birçok malzemeden oluşan heykeller in sanatçıları ise; Yıldırım Alp Alanbay, Ufuk Aldemir, Sercihan Alioğlu, Tanzer Arığ, Mahmut Aydın, Ayşe Sultan Babayiğit, Uğur Cinel, Tuba Coşkun, Sibel Çetin, Bülent Çınar, Hakan Çınar, Hasan Çimenci, Bahadır Çolak, Halil Daşkesen, Cemre Demirgiller, Şahin Domin, Ümit Turgay Durgun, İpek Evitan, Songül Girgin, Güler Güçlü, Eren Güler, Başak İşbilir, Sevgi Karay, Hayri Karay, Zeynep Köse, Emre Özçaylan, Ahmet Özparlak, Francesco Panceri, Çağdaş Sarı, Ergin Soyal, Caner Şengünalp, Carole Turner & Adem Ünlü’dür.

Sanatı ve sanatçıyı tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de destekleyen, sanat eserlerinden ve sanatçılardan aldığı ilham ile gözlük tasarımlarını şekillendiren İtalyan gözlük markası Persol’ün de sponsorlar arasında olduğu sergi, 20 Kasım’a kadar uzatılmıştı.

Tuesday- Wednesday- Thursday- Friday
Saturday
Closed on Sunday - Monday and public holidays.
Drag View Close play
Support Us

Support Us Membership Categories

Subject You Want To Get Information About