Exhibitions » Terrace Exhibitions » Despite everything

Despite everything

Exhibitions

12. TERAS SERGİSİ ”HER ŞEYE RAĞMEN” 23 EYLÜL’DE ZİYARETE AÇILIYOR!

Pandemi süresince devam eden 12. Teras Sergisi açık çağrısı Türkiye’nin birçok şehrinde kısıtlamalar dolayısı ile üretimlerini durdurmak ve atölyelerini dahi kapatmak zorunda kalan heykel sanatçılarına üretme ve yaratma motivasyonu oldu.

Değerli danışma kurulu üyelerimiz Seyhun Topuz, Rahmi Aksungur, Nilüfer Ergin, Haşim Nur Gürel ve Can Elgiz’in değerlendirmesinden geçen 39 eser, “Her Şeye Rağmen” teması etrafında bizlere yaşam alışkanlıklarımızı sorgulatırken felaketlere, savaşlara ya da hastalıklara rağmen; her şeye rağmen “umut” ve “barış” mümkün diyor. Müzenin açık hava terasında 23 Eylül’den itibaren izleyicisini bekleyen eserler, gelecek güzel günleri beklerken hem sanatçılara hem de sanatseverlere güç veriyor.

2012 yılından beri açık çağrı yolu ile her yıl ulusal ve uluslararası alanda üretim yapan heykel ve ‘land-art’ sanatçılarına ulaşan Teras Sergileri, her yıl farklı bir temayla şehri heykel sanatıyla buluşturuyor. Gökdelenlerin arasında birbirinden renkli görüntülere sahne olan sergi, heykel sanatına gönül vermiş genç sanatçıların sergileme imkânı bulamadığı büyük boyutlu işlerini, heykel sanatını yalnızca şehrin belirli yerlerinde gözlemleyen izleyiciyle bir araya getiriyor.

Sanatçı ve sanatsever arasında adeta bir köprü kurarak sergi boyunca düzenlediği etkinliklerle de heykel sanatıyla ilgilenen koleksiyonerleri terasın sanatçılarıyla buluşturuyor; genç sanatçıların birbirinden yaratıcı heykelleri, sanatseverlerin evlerinde ve bahçelerinde yeniden hayat buluyor.

12. Teras Sergisi heykelleri hakkında detaylı bilgi için lütfen tıklayın.


 

SANATÇILAR:

Abdülkadir Hocaoğlu . Arif Yıldız . Aslışah Erdem . Ayşegül Abaoğlu . Berke Uysal . Berna Okan . Büşra Kölmük . Can Alpan . Caner Şengünalp . Ceylan Dökmen Sakin . Caludia Zanaga . Çağdaş Erçelik . Çağrı Gözkonan . Duygu Deniz Bilgin . Emin Çelik . Emrullah Örünklü . Esra Ekşi . Genco Gülan . Gizem Sezen Özçelik . Güler Güçlü . Hakan Ersiz . Halil Daşkesen . Hülya Değerbilir . İbrahim Arslan . Muhammet Hanifi Zengin . Mustafa Kemal Sayılı . Muzaffer Tuncer . Nalan Gördüren . Naz Yoloğlu . Nermin Ülker . Nihat Sarıibrahimoğlu . Özgür Turhan . Sanem Tufan . Sercan İnam . Sibel Niksarlı . Şeyma Üstüner Uzunöz . Tolga Yurtözveri . Ubeydullah Bayrak . Yıldız Güner

Tuesday- Wednesday- Thursday- Friday
Saturday
Closed on Sunday - Monday and public holidays.
Drag View Close play
Support Us

Support Us Membership Categories

Subject You Want To Get Information About