Exhibitions » Exhibitions » Organized Conflict

Organized Conflict

Exhibitions

Bu sergi erken Rönesans’tan günümüze, neredeyse 600 yıllık geleneğe ve Modern Sanat’ın içinde ayrıcalıklı konuma sahip olan resim ile bugünün resmi ( geleneksel / yeni, resim / resim olmayan) arasındaki eşiklere işaret etmeyi hedeflemişti. Fulya Erdemci, bu durumu şöyle vurguluyor: “Resmin ağır geçmişi ve bugünün hızlı uluslararası sanat ortamı (özellikle de video, fotoğraf, yerleştirme ve yeni teknolojilerle üretilmiş çalışmaların uzun yıllar oyun bahçesi işlevini gördükten sonra) göz önüne alındığında, bugün resim yapmak bir cesaret işidir! Resim yapma sürecinin yavaşlığı, bedenselliği, yalnızlığı ve riskine ek olarak küresel dünyadaki hareket zorluğu, aynı zamanda da ölçüt yoksunluğu göz önüne alındığında, bugün resim yapmak bir cesaret işidir!”

Farklı kuşaklardan sanatçının eserlerinden oluşan sergi, resim üzerine düşünen çalışmaları bir arada sunuyor ve modern ötesi zamanda resmin gideceği yöne ışık tutmayı amaçlıyordu.

Sanatçılar: Haluk Akakçe, Sami Baydar, Semiha Berksoy, Lukas Duwenhögger, Leyla Gediz, Mehmet Güleryüz, Mehmet Gün, Yalçın Karayağız, Aydan Murtezaoğlu, Bülent Şangar, Füsun Onur, Kemal Önsoy, Murat Şahinler, Canan Tolon

Küratör: Fulya Erdemci

Tuesday- Wednesday- Thursday- Friday
Saturday
Closed on Sunday - Monday and public holidays.
Drag View Close play
Support Us

Support Us Membership Categories

Subject You Want To Get Information About