Exhibitions » Terrace Exhibitions » Terrace Exhibition <40

Terrace Exhibition <40

Exhibitions

Çağdaş sanat İstanbul’da yeni bir mekana kavuşuyor…

Elgiz Müzesi kuruluşunun 10. yılında sanata soluk kazandıran yeni bir projeyi hayata geçirdi. Müzenin bir uzantısı olarak, 1500m2 bir alanı açık hava heykel sergi alanı olarak kullanıma açtı. Maslak’ta bulunan müze binasının terası uzun süreli sergileme alanına dönüştürülerek Türk çağdaş sanatına bir yenilik sunulmaktadır.

“Teras Sergileri”’nin ilki 18 Haziran 2012 tarihinde izleyiciye açılacaktır. Akademik üyelerden oluşan danışma kurulu 40 yaş altı heykel sanatçılarının müracaatlarını değerlendirerek Ayazağa rüzgarına meydan okuyan işleri olağandışı bir espasta buluşturmuştur. Parklarda izlenmeye alışılmış heykel ve açık hava işleri bu sefer gökdelenlerin gölgesinde görülecektir. Yerli ve yabancı ziyaretçiler sanatı farklı bir köşeden Istanbul’a bakarak izleyecekler.

Sergide eserleri yer alacak sanatçılar Ankara, Denizli, İstanbul, İzmir ve Kocaeli’den başvuran Ayla Turan, Bahadır Çolak, Baran Çağinli, Caner Şengünalp, Çayan Yılmaz, Derya Özparlak, Evren Erol, Ferit Yazıcı, Gülen Eren, Hakan Bakır, Hakan Çınar, Işık Özçelik, Kıymet Daştan, Malik Bulut, Mehmet Ayanoğlu, Meliha Sözeri, Nuray Sevindik, Serkan Yüksel, Sesil Beatris Kalaycıyan, Tanzer Arığ, Tuğberk Selçuk, Tuğçe Yücetürk ve Y. Bahadır Yıldız olacaktır.

“Teras Sergileri” ile bir ilke imza atacak Elgiz Müzesi, yapıtların geniş bir kitle ile paylaşılmasını sağlamayı amaçlıyor.

Soldan Sağa: Hakan Bakır, Tuğçe Yücetürk, Kıymet Daşdan

Tuesday- Wednesday- Thursday- Friday
Saturday
Closed on Sunday - Monday and public holidays.
Drag View Close play
Support Us

Support Us Membership Categories

Subject You Want To Get Information About