Exhibitions » Exhibitions » I'm So Sorry To Kill You

I'm So Sorry To Kill You

Exhibitions

‘Art-ist’ güncel sanat dergisinin yayıncısı, genel yayın yönetmeni ve sanatçı Halil Altındere’nin, editör ve sanatçı olarak yeteneklerini birleştirerek, oluşturduğu ilk küratörlük denemesi olan bu sergi de gerek adı, gerekse sanatçıları ile Proje4L’nin en yankı yaratan sergilerinden biri olmuştur.

‘Seni Öldüreceğim İçin Çok Üzgünüm’ başlığındaki ‘öldürme’ sözcüğü, siyasi işler gerçekleştirmiş olan, 4. Manifesta (2002) ve 11. Documenta (2002) sergilerindeki düzen karşıtı performanslarından bildiğimiz Rotterdam’lı genç bir sanatçıya, Marc Bijl’e ithafen konulmuştu. Bu sözler aynı zamanda kendi yaşam ve sanat alanlarında, iktidarın ve iktidardaki sanatın yerleşik değerlerine karşı direnme odağı yaratan, nereden gelirse gelsin, her türden baskılayıcı mekanizmayı reddeden ve bu reddedişi yapıtlarına taşımaya çalışan genç sanatçıların tutunma çabalarına işaret ediyordu. Sergi, Türkiye’nin farklı coğrafyalarından gelen, farklı diller konuşan ve farklı dillerde üreten, bilinen, bilinmeyen ya da az bilinen genç sanatçılar üzerinde yoğunlaşmıştı.

Sanatçılar: Ozan Adam, Ali Aksakal, Fatma Akıncı, Nevin Aladağ, Fikret Atay, Vahap Avşar, Cem Aydoğan, Seyhun Babaç, Ramazan Bayraktaroğlu, Merve Berkman, Osman Bingöl, Başir Borlakov, Hakan Cingöz, Gökçen Çabadan, Burak Delier, Emre Doğru, Extramücadele, Zeynep Erolat, Cem Gencer, Berat Işık, Borga Kantürk, Gülşah Kılıç, Nihal Martlı, Sefer Memişoğlu, Ahmet Öğüt, Birol Özer, Erkan Özgen, Ferhat Özgür, Şener Özmen, Erinç Seymen, Gökçe Süvari, Canan Şenol, Cengiz Tekin, Nasan Tur, Nalan Yırtmaç, Demet Yoruç

Küratör: Halil Altındere

Ozan Adam

Tuesday- Wednesday- Thursday- Friday
Saturday
Closed on Sunday - Monday and public holidays.
Drag View Close play
Support Us

Support Us Membership Categories

Subject You Want To Get Information About